SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné vily Plzeňského kraje

Děkujeme
za podporu
a spolupráci

Ministerstvo pro místní rozvoj

Plzeňský kraj

Plzeň

Bor

Holoubkov

Hrádek

Stříbro

Sušice

Zbiroh

partneři

Hochtief

Eurovia a.s.

Kooperativa

DM

Šmolík architekt

Vinvest

PLANstudio, spol s.r.o.

mediální partneři

ČRo Plzeň

Estate

pořadatelé

Západočeské Muzeum Plzeň

Petr Urlich (ed), Pavel Domanický, Petr Domanický, Jan Mergl, Michael Rund, Vratislav Ryšavý, Jana Synková, Marie Wasková, Ladislav Zikmund-Lender

Publikace o charakteru, zajímavostech a půvabech rodinné architektury Plzeňského kraje...

OBJEDNAT
Vyšla: 15.12.2009
165 x 230 mm | vázaná |
ISBN: 978-80-87073-17-9
349.00 Kč

Popis knihy

S plzeňským krajem je spojena celá řada významných jmen zlaté éry vilové architektury – stavební firma Müller&Kapsa, Adolf Loos a jeho spolupracovník Karel Lhota, Heinrich Kulka a další. Města a vesnice jako Holoubkov, Zbiroh, Domažlice, Sušice a další si vytvořily v průběhu staletí specifické niveau osady weekend-housů, pozoruhodných kolonié rodinných domků, či romantické osady dýchající historií prominentních postav české kultury. Mezi nejvýznamnější památky vilové architektury se řadí například secesní vila Karla Kestřánka, vila Jana Cingroše, cottage Kraisingrova, Spaunova vila od Leopolda Bauera, Máchova vila v Holoubkově od Jana Kotěry, byty od Adolfa Loose v Plzni, z období funkcionalismu zaujme například vila Jana Rohrera či vila Karla Tomáška. Pozadu nezůstává ani architektura současná, mezi níž vyniká například Vila v Čižicích, vila Nemus či vila Skalka.

Patronát nad celým projektem Slavné vily Čech, Moravy a Slezska převzali manželka prezidenta republiky Livia Klausová, ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška a Ministerstvo kultury ČR.

Zaslání či vyzvednutí knihy

Paušální balné a poštovné: 80,- Kč.
Osobně lze vyzvednout v Trmalově vile.

TOPlist SEO Rozcestník