SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Rodinný dům

FOIBOS - 24. 9. 00:00
Rodinný dům

Stavebníci, profesí stavař a výtvarnice, přistoupili ke stavbě rodinného domu s vyhraněnými představami a zkušenostmi ze svého předchozího bydlení i z objektů, které realizovali a vybavovali pro jiné stavebníky.

Další informace o této vile naleznete v publikaci:

Slavné vily Jihomoravského kraje
Jan Sedlák, Lenka Kudělková, Jindřich Chatrný, Dagmar Černoušková, Iveta Černá, Jindřich Vybíral

Publikace o charakteru moderní rodinné architektury Jihomoravského kraje; jeho výjimečných, krásných, odvážných i slavných stavbách.

OBJEDNAT Vyšla: 6.12.2007
165 x 230 mm | vázaná | 208 stran
ISBN: 978-80-87073-02-5
299.00 Kč

Informace o vile

Krondlova 920/3, Brno-Stránice
Stavebník: Soukromá osoba
Architekt:
2002 - 2004
Stavebníci, profesí stavař a výtvarnice, přistoupili ke stavbě rodinného domu s vyhraněnými představami a zkušenostmi ze svého předchozího bydlení i z objektů, které realizovali a vybavovali pro jiné stavebníky. Nemalý čas a péči věnovali výběru parcely a architekta. Zadali několik studií, aby se nakonec rozhodli pro Architektonickou kancelář Burian Křivinka, přičemž v roli klientů vystupovali mimořádně aktivně. Architekti však nejen plně akceptovali jejich záměry, ale byli jimi ještě podněcováni k radikálnějšímu řešení. Paní domu se přímo podílela na volbě obkladů a podlah a výběru zařizovacích předmětů. Při pohledu na půdorysy domu je zvláště v přízemí nápadná redukce plných obvodových a dělících zdí a preference prosklených nebo otevřených ploch, jimiž proniká do interiérů dostatek světla a vzduchu a které umožňují například průhled z jídelny přes obytnou halu do společenské místnosti, z níž se vychází na zahradu. Prosklen je i strop ložnice rodičů v patře, takže nad zraky odpočívajících se klene obloha. Osu dispozice tvoří obytná hala s krbem a galerií, jejíž prostor a vyrovnávací schodiště připomínají loosovský Raumplan. Součástí domu jsou dále samostatně přístupný ateliér i pokoj hosta, předsazená garáž a hospodářské zázemí v suterénu, kde se nachází také klenutý vinný sklep. Výraz domu je dán funkčně zdůvodněnou kompozicí ortogonálních geometrických těles a obrazců s velmi úsporným detailem, k jejímuž architektonickému výrazu přispívají použité materiály: pohledový beton, titanzinek, hliník, mramor, dubové a teakové dřevo. Červená fasádní omítka navazuje na tradici, kterou u vilové zástavby v Masarykově čtvrti založil Ernst Wiesner. /J. S.

Fotogalerie

Kde vilu najdeteNázory k vile

K vile nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosíme všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkujeme mnohokrát. Redakce SlavnéVily.cz.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
TOPlist SEO Rozcestník