SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Vila 12

FOIBOS - 1. 6. 13:51
Vila 12

Stavba se nachází v místě původních třešňových sadů v Troji.

Další informace o této vile naleznete v publikaci:

Slavné pražské vily
Přemysl Veverka, Radomíra Sedláková, Petr Krajči, Zdeněk Lukeš, Dita Dvořáková, Pavel Vlček

Jedinečná publikace, která prezentuje 63 vyjímečných staveb vilové architektury v Praze. Nové přepracované a doplněné vydání bylo pokřtěno 15. listopadu 2007.
Kniha je momentálně nedostupná.

Nedostupné Vyšla: 15.11.2007
165 x 230 mm | vázaná | 214 stran
ISBN: 978-80-87073-01-8
429.00 Kč

Informace o vile

Velká Skála-Třešňovka, Praha 8-Troja
Stavebník: Soukromá osoba
Architekt: architektonická kancelář DaM – Markéta Holnová, Petr Burian, Richard Doležal, Petr Malinský, , , , , Josef Mocker, Jan Zeyer, Josef Petrovský
Sloh:
1998 - 1999
Stavba se nachází v místě původních třešňových sadů v Troji. Architekti kanceláře DaM využili při realizaci domu zkušeností přesahujících jedno desetiletí společné práce a zahrnujících desítky projektů. Rodinný dům s krytým bazénem v pražské Troji je situován na přibližně čtvercové parcele. Jižně orientovaný mírný svah umožňuje v této lokalitě nebývale působivé výhledy na celé hlavní město. Tvůrci projektu se rozhodli této dispozice využít. Jde o prostorovou hru kubických hmot kladených přes sebe tak, že výsledkem je celek přiznávající navenek svojí strukturou funkce interiérů. Interiéry byly detailně řešeny. Autoři projektu se shodli s investorem na významných realizacích klasické moderny a na střídmosti tvarových řešení. Důležitou okolností byl také cílený výběr materiálů: kombinace dřeva – ořech, javor, kamene – spišský travertin, nerez oceli a skla. Řešení zahrady a okolí domu nás pocitově vrací k tradičnímu soužití člověka s přírodou.

Fotogalerie

Kde vilu najdeteNázory k vile


Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen zaregistrovaným uživatelům. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
TOPlist SEO Rozcestník