SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Vila manželů Strykových

FOIBOS - 29. 1. 00:00
Vila manželů Strykových

Objekt koncipovaný v minimalistickém duchu z elementárních geometrických objemů je mírně odsazen od jihovýchodního okraje pozemku sousedícího s návsí a začleňuje se tak do urbanistické struktury obce.

Další informace o této vile naleznete v publikaci:

Slavné vily kraje Vysočina
Jan Sedlák, Herzán, Hubáček, Koreček, Kratochvíl, Laubová, Lukeš, Slavík, Strakoš, Šmerdová, Ugrinová, Zvolánková

Publikace o charakteru, zajímavostech a kráse rodinné architektury kraje Vysočina...

OBJEDNAT Vyšla: 2.10.2008
165 x 230 mm | vázaná |
ISBN: 978-80-87073-10-0
299.00 Kč

Informace o vile

Termesivy čp. 14, Havlíčkův Brod
Stavebník:
Architekt: Tomáš Pilař - Eva Pilařová
Sloh:
2000 - 2004
Objekt koncipovaný v minimalistickém duchu z elementárních geometrických objemů je mírně odsazen od jihovýchodního okraje pozemku sousedícího s návsí a začleňuje se tak do urbanistické struktury obce. Vnitřní prostory se opticky spojují s okolní přírodou, což umožňují velké prosklené plochy téměř všech obytných místností, které lze otevřít směrem do zahrady, na rozlehlé terasy a lodžie. Prosklené stěny zvukově izolují, ale zároveň umožňují průhledy, takže jednotliví členové rodiny mají přehled jeden o druhém, aniž by se navzájem rušili. Přízemí je členěno na čtyři provozní jednotky: část vstupní s garážemi, část obytnou, část určenou pro sport a relaxaci a část pro hosty. Osu obytné části s kuchyní a obývacím pokojem tvoří rozlehlá hala s dominantním prostorovým prvkem schodiště. Z haly je přes prosklenou stěnu vidět do fitness části a do mozaikami obloženého prostoru bazénu, jehož prosklenou stěnu lze v létě otevřít do zahrady. Na bazén navazuje sauna, šatna a strojovna. Z haly je vidět i část pracovny v prvním patře s předloženou rozlehlou terasou. Je přístupná vřetenovým schodištěm u vstupní části a přímým schodištěm, jež se těsně přimyká k západní fasádě. První patro zaujímají tři dětské pokoje a ložnice se šatnami, toaletami a koupelnou osvětlenou stropním vikýřem. Celkový výraz vily je založen na vizuálním účinku nečleněných ploch a textury jednotlivých materiálů, na jasných liniích a přehlednosti vnitřních prostor. Důmyslná hra se světlem, pronikajícím vikýři, průhledným i mléčným sklem či regulovaným slunolamy na fasádě, propůjčuje interiéru působivou atmosféru, proměňující se podle denní nebo noční doby. /E. U.

Fotogalerie

Kde vilu najdeteNázory k vile

K vile nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosíme všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkujeme mnohokrát. Redakce SlavnéVily.cz.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)
TOPlist SEO Rozcestník