SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Děkujeme
za podporu
a spolupráci

Znak města Praha

Ministerstvo kultury

Městská část Praha 2

Městská část Praha 4

MČ Praha 5

MČ Praha 6

Městská část Praha 7

Městská část Praha 9

Městská část Praha 10

Městská část Praha Troja

Czech Tourism

Na prahu Velké Prahy a dál…

FOIBOS - 12. 6. 12:18
Na prahu Velké Prahy a dál…

románsko-gotické prostory Staroměstské radnice, Praha
13. 6. 2012 - 8. 7. 2012

O jedinečné tváři architektury v obrazech, fotografiích, plánech a v příbězích o architektech, stavebnících, stavitelích...

13. června 2012 až 8. července 2012

románsko-gotické prostory Staroměstské radnice

Staroměstské náměstí 1/3, Praha 1
otevřeno: pondělí od 11 do 18 hodin
úterý – neděle od 9 do 18 hodin

Dne 1. ledna 1922 vznikl zákon o vytvoření Velké Prahy a agentura FOIBOS se rozhodla, že toto devadesátileté výročí připomene díky výstavě "Na prahu Velké Prahy a dál..."


Výstavní expozice „Na prahu Velké Prahy a dál…“ představí Pražanům i návštěvníkům Prahy mnohé méně známé stavby městských částí a katastrálních území mimo hlavní centrum. Návštěvníci uvidí plastický obraz minulosti těchto území, minulosti, která zasahuje až do přítomného okamžiku a mnohdy výrazně ovlivňuje také budoucnost. Uvidí mozaiku staveb původních vesnic s jejich zaniklými tvrzemi, statky, hospodářskými dvory sakrálními stavbami - kostely, kapličkami, křížky, ztracenými mezi novou zástavbou. Uvidí také zámečky, paláce, správní budovy, průmyslové areály, školy, činžovní domy až po vily a také stadiony, sportoviště, parky. Stavby známých, někdejších samostatných měst Vinohrad, Nového Města, Vršovic, Smíchova přes Holešovice, Bubny, Letnou, Dejvice, Střešovice, Vokovice, Břevnov, Veleslavín, Bubeneč, Vyšehrad, Nusle, Krč, až po Strašnice, Malešice, Záběhlice, Lhotku,Jinonice, Radlice, Braník, Krč a další. Ale také stavby vyrostlé již jako součást nové Velké Prahy. Prostě značnou část hlavního města, Velké Prahy, moderního velkoměsta vznikajícího na historickém pozadí někdejších samostatných obcí.

Výstava se koná pod záštitou radního Hlavního města Prahy Václava Novotného.
Záštitu nad celým projektem Slavné stavby měst České republiky převzal ministr pro místní rozvoj ČR Kamil Jankovský a Ministerstvo kultury ČR

S podporou a ve spolupráci:
Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj, Hlavní město Praha, MČ Praha 2, MČ Praha 4, MČ Praha 5, MČ Praha 6, MČ Praha 7, MČ Praha 9, MČ Praha 10, MČ Praha-Troja.

Partneři:
CzechTourism, Hydroxygen, Global Payments Europe, Atelier VJH, Passerinvest.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
Průměrné hodnocení tohoto článku je: 1
(hodnotilo 1 čtenářů)
TOPlist SEO Rozcestník