SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Výstava Jože Plečnik a Praha v Lublani

- Zprávy (28.10. 20:27)
Jak nás informovalo velvyslanectví České republiky v Lublani, byla v tomto městě uvedena velkoplošná výstava pod širým nebem věnovaná dílu Jože Plečnika, které tento lublaňský architekt vytvořil v Praze a na dalších místech České republiky.
Na přípravě výstavy se podílelo také naše nakladatelství FOIBOS BOOKS a Kotěrovo centrum architektury, takže rádi Vám zprostředkováváme pohled na výstavu.

Architoulka - Dvojí kubismus od Josefa Gočára

- Zprávy (22.10. 20:08)
FOIBOS BOOKS a Kotěrovo centrum architektury Vás srdečně zvou na architoulku s názvem Dvojí kubismus Josefa Gočára proměna architektury mezi domem U Černé matky Boží a Legiobankou. V pátek 30. října 2020, sraz v 16. hod u Prašné brány. Provází Ing. Jan Stěnička. Rezervace míst na mail: stenicka@volny.cz.

Architoulka - Od Loosovy Müllerovy vily napříč Ořechovkou a Hanspaulkou k Matěji

- Zprávy (16.10. 16:44)
Zveme Vás na architoulku s názvem Od Loosovy Müllerovy vily napříč Ořechovkou a Hanspaulkou k Matěji. Komentovanou vycházkou provází Ing. Jan Stěnička. Sraz se uskuteční v 16:00 na stanici tramvají Ořechovka. Kapacita míst je omezena, proto prosíme o rezervaci míst na stenicka@volny.cz.

CZECH ARCHITECTURE WEEK- UDĚLENÍ CEN PATRIA NOSTRA A CEN JOŽE PLEČNIKA

- Zprávy (12.10. 13:05)
TISKOVÁ ZPRÁVA
UDĚLENÍ CEN PATRIA NOSTRA A CEN JOŽE PLEČNIKA
NÁŠ VENKOV 1990 - 2020

Publikace Slavné vily Prahy 6 - Hanspaulka

- Z redakce (9.10. 13:58)
Na našem e-shopu (http://trmalovavila.eu/eshop/?i=329/slavne-vily-prahy-6-hanspaulka&s=) již můžete směle objednávat nejnovější publikaci z edice Slavných vil pojednávající pražskou vilovou čtvrť Hanspaulka.

Architoulka - Stavby Otakara Novotného jako pokračovatele J. Kotěry

- Zprávy (7.10. 21:43)
Zveme Vás na architoulku s názvem Stavby Otakara Novotného jako pokračovatele J. Kotěry - od SVU Mánes po nábřeží do ul. K. Světlé a Salvátorské.

Architoulka - Modernistická vilová architektura nad Smíchovem

- Zprávy (29.9. 14:18)
V pondělí 5. října Vás zveme na architoulku po vilové architektuře nad Smíchovem. Ing. Jan Stěnička tentokrát návštěvníky povede od autobusové stanice Na Malvazinkách přes Santošku až k Ženským domovům. Sraz bude v 16:00 na stanici MHD bus č. 137 "Na Malvazinkách".

Dernisáž výstavní expozice Slavné vily Praha 6 Hanspaulka

- Zprávy (22.9. 13:19)
Na konci září letošního roku vyjde v nakladatelství FOIBOS BOOKS další z knih v oblíbené edici Slavných vil, tentokrát o vilách na Hanspaulce. K vydání knihy Připravila Praha 6 ve spolupráci s nakladatelstvím stejnojmennou výstavu v Galerii Skleňák. Během dernisáže bude uspořádána autogramiáda autorů. Zároveň si bude možné knihu zakoupit za "výstavní" cenu přímo od nakladatele.

Architoulka od neorenesančního vyšehradského hřbitova ke kubistickým stavbám na nábřeží v Podolí

- Zprávy (16.9. 10:33)
V pondělí 21. 9. 2020 Vás zveme na další z architoulek Ing. Jana Stěničky.

Pozvání na přednášku o Adolfu Loosovi

- Zprávy (10.9. 21:41)
Zveme Vás na přednášku o A. Loosovi do Studijního a dokumentačního centra Norbertov
23. 9. 2020 od 17.00 hod
Adolf Loos. Opakování génia
Přednášející: Mgr. Maria Szadkowská
Architekt Adolf Loos ve svém článku „Architektura“ formuloval základní myšlenku učení o bydlení: „Dům se musí líbit všem. Na rozdíl od uměleckého díla, které se nemusí líbit nikomu…“ Doprovodná přednáška ke stejnojmenné výstavě představí architektonický odkaz Adolfa Loose a principy jeho tvorby, v jejichž duchu považoval etické a morální požadavky kladené na architekturu za důležitější než aspekty estetické.
TOPlist SEO Rozcestník