SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Srdečný pozdrav od Rýna

Victor Sanovec (text a foto) - Píší nám čtenáři (24.6.2007 12:43)
Měl jsem příležitost navštívit od vás popisovanou výstavu Slavné vily olomouckého kraje v olomouckém Muzeu umění. A jsem nadšen touto expozicí.

Fotografie z vernisáže Slavné vily Olomouckého kraje

FOIBOS (text a foto) - Z redakce (18.6.2007 00:00)
Ve středu 13. června se v Muzeu umění Olomouc uskutečnila vernisáž výstavy Slavné vily Olomouckého kraje. Pro přiblížení atmosféry z vernisáže vám přinášíme několik fotografií.

Slavné vily Olomouckého kraje pod lupou

Architekt.cz, FOIBOS (foto) - Napsali o nás (14.6.2007 00:00)
Pět desítek významných vil Olomouckého kraje od poloviny 19. století do současnosti mapuje výstava, která probíhá v Muzeu umění v Olomouci. Jednotlivé vily na výstavě připomínají fotografie, plány, kresby, ale i dobový nábytek a modely.

Livia Klausová zahájila výstavu Slavné vily Olomouckého kraje

B. Kolář (text), FOIBOS (foto) - Napsali o nás (13.6.2007 00:00)
Ve středu 13. června se v Muzeu umění Olomouc uskutečnila vernisáž výstavy Slavné vily Olomouckého kraje. Mimořádnost této společenské, kulturní a umělecké události nebyla náhodná a odvíjela se od výzkumného a badatelského projektu, kterým v průběhu několika let bude zmapována výstavba rodinných sílel v České republice od 19. století do současnosti.

Autoři výstavy mapovali osudy starých vil

Lidové noviny - Morava - Napsali o nás (13.6.2007 00:00)
Pět desítek významných vil Olomouckého kraje mapuje výstava, která dnes začne v Muzeu umění v Olomouci. Současně vychází kniha Slavné vily Olomouckého kraje, která navazuje na podobné knihy o rodinných sídlech pražských a brněnských.

Slavné vily Olomouckého kraje

FOIBOS (text a foto) - Z redakce (13.6.2007 00:00)
Architektonicky významná či zajímavá rodinná sídla, která vznikala od poloviny 19. století do současnosti na území olomouckého regionu, mapuje výstava Slavné vily Olomouckého kraje v Muzeu moderního umění a stejnojmenná publikace vydaná při této příležitosti.

Krok k „vile snů“- koupě publikace Slavné vily

FOIBOS - Z redakce (11.6.2007 21:30)
V každé zakoupené knize Slavné vily, počínajíce publikací Slavné vily Olomouckého kraje bude vložen slosovatelný anketní korespondenční lístek. Hlavní cenou v závěru ankety bude „vila snů“, kterou si může postavit vylosovaný podle projektu vypracovaného od přední architektonické kanceláře.

ARCHITEKTURA: Brněnské vily

arch. Zdeněk Lukeš - Napsali o nás (11.6.2007 21:26)
Dvakrát jsem psal v poslední době o nových knihách o architektuře - viz zde a zde. Takže do třetice: dnes představím knížku Slavné brněnské vily, kterou vydal Foibos v edici, v níž už vyšly Slavné pražské vily a Významné stavby Prahy 5.

Z článku na archiweb 12. 12. 2006

Archiweb - Napsali o nás (11.6.2007 21:25)
O architektuře 20. století v Brně i jinde v republice byla do našich dnů vydána dlouhá řada pojednání - syntéz a přehledů, monografií, medailonů, katalogů a průvodců. Postupně se tak daří splácet dluh, který měl český dějepis umění ještě do nedávné doby zejména vůči meziválečné architektuře, jejímuž poznání a prezentaci dlouho bránily ideologické výhrady komunistického režimu.

Z článku Jana Kratochvíla: Trojí oslava individuálního bydlení

J. Kratochvíl (mfDnes 9.6.2006) - Napsali o nás (11.6.2007 21:21)
…Státem podporované kulturní instituce zatím nepochopily, jak velký potenciál se skrývá v tématu individuálního bydlení. V České republice bychom mohli dosavadní výstavy o rodinných domech a vilách spočítat na prstech jedné ruky. O publikacích nemluvě.
TOPlist SEO Rozcestník