SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Fotografická soutěž

FOIBOS - Z redakce (3.4.2009 10:00)
Všechna města mají své střípky historie; kostely, radnice, zámky... a v neposlední řadě své slavné vily. Jsou součástí místního příběhu, stejně jako všechny větší a známější památky, obvykle se ale netěší takové přízni publika...

Dnes otevíráme výstavu Moravskoslezských vil v Opavě

FOIBOS - Z redakce (3.4.2009 00:00)
Slavné vily Moravskoslezského kraje jsou jedinečným projektem vypovídajícím o staré i současné architektuře severní Moravy a Slezska, výjimečných vilách a slavných lidech, jejichž životní příběhy spolu souvisejí...

Plná Trmalova vila: Setkání nad dílem Čestmíra a Lubomíra Šlapetových

připravil a fotografiemi ilustroval Zdeněk Hrabica - Napsali o nás (2.4.2009 00:00)
Ve čtvrtek 26. března 2009 zaplnili Trmalovu vilu zájemci o architektonické dílo bratří Šlapetových, s nimž je seznámily nejpovolanější osobnosti, synové jednoho z nich – arch. Lubomíra Šlapety.

OBRAZEM: Slavné pražské vily - Vinohrady a Vršovice

Julie Šilhánová - Právo, Novinky.cz - Napsali o nás (31.3.2009 00:00)
Na pomezí pražských Vinohrad a Vršovic se nachází malebná a na Prahu velmi klidná vilová čtvrť s mnoha zajímavými architektonickými objekty. Procházku začneme na Vinohradech na Floře. Vydáme se Jičínskou ulicí směrem k Vršovicím. Městské, většinou prvorepublikové obytné domy ustupují vilové zástavbě, která se pozvolna svažuje do vršovického údolí.

ARCHITEKTURA: Vily, obvody, sochy, mosty, Žáci i Skřivánci

Zdeněk Lukeš - Neviditelný pes - Napsali o nás (30.3.2009 00:00)
Dnes bych chtěl po čase zase připomenout, že stále vycházejí svazky záslužné edice Slavných vil, kterou vydává postupně po krajích agentura Foibos (viz též zde). Teď naposledy to jsou Slavné vily Pardubického kraje. Pokud se nepletu, zbývají už jen vily Karlovarska, Plzeňska a Středních Čech, ostatní kraje + samostatně i Brno už jsou venku.

Fotogalerie: vernisáž a křest v Napajedlích

FOIBOS - Z redakce (29.3.2009 00:00)

Výstava o historii zlínské architektury, rodinném bydlení i osudech stavebníků a majitelů slavných vil bude až do 29. dubna 2009 přístupná v obřadní síni radnice v Napajedlích. Při příležitosti otevření výstavy se ve středu 18. března 2009 uskutečnil křest knihy Slavné vily Zlínského kraje. Prohlédněte si fotografie z vernisáže.

Výstava Slavné vily Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech

Archiweb.cz - Napsali o nás (28.3.2009 00:00)
Kotěrovo centrum – Trmalova vila pořádá ve spolupráci s Oblastním muzeem v Lounech výstavu Slavné vily Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech. Výstava potrvá od 1. 4. do 17. 5. 2009 a je umístěna v malebných prostorách Trmalovy vily v pražských Strašnicích.

Klenoty Ústeckého kraje: Kotěrova kolonie v Lounech

Lenka Krejcarová . Týden.cz - Napsali o nás (27.3.2009 00:00)
Připomenout poněkud pozapomenuté dílo architekta Jana Kotěry a zároveň upozornit na slavné stavby Ústeckého kraje si klade za cíl výstava, jež začíná příští středu v malebných prostorách pražské Trmalovy vily.

Přednáška na téma Bydlení a kultura... aneb život a dílo bratří Šlapetů

FOIBOS - Z redakce (26.3.2009 00:00)
Dnes, 26. března 2009 jste zváni na přátelské setkání, které pořádáme při příležitosti stého výročí narození bratří Šlapetů, slavných dvojčat české architektury.

Zlínské vily v Napajedlích

FOIBOS - Z redakce (25.3.2009 09:49)

Výstava o historii zlínské architektury, rodinném bydlení i osudech stavebníků a majitelů slavných vil bude až do 29. dubna 2009 přístupná v obřadní síni radnice v Napajedlích. Při příležitosti otevření výstavy se ve středu 18. března 2009 uskutečnil křest knihy Slavné vily Zlínského kraje. Prohlédněte si fotografie z vernisáže.

TOPlist SEO Rozcestník