SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Fotogalerie: křest a vernisáž v Praze 6

FOIBOS - Z redakce (23.9.2009 16:15)
Slavné stavby Prahy 6, nová publikace a výstava z edice o historii i současnosti pražské architektury. Expozice je až do 13. října 2009 přístupná ve výstavní síni U Písecké brány, knihu si objednejte zde.

Vily, domky a domečky Královéhradeckého kraje

FOIBOS - Z redakce (16.9.2009 00:00)
... Královéhradecký kraj zaujímá v teritoriálním (byť vlastně umělém) členění našich zemí poměrně důležité místo. Bez ohledu na hledání konkrétních výjimečností, či zvláštností, charakterizující to které místo, patřily východní Čechy, už také díky osvíceným a důležitým osobnostem společenského, podnikatelského, ale i politického a kulturního života, k „baštám“ modernistických tendencí nejen v architektuře. Hradec Králové, Náchod, Jaroměř, stačí vyslovit jména těchto měst, a okamžitě se vybaví celá řada asociací spojovaných s kulturním, uměleckým, ale také stavebním duchem...

Valašské záření 2009

zlin.cz - Napsali o nás (15.9.2009 00:00)
Hlavní programy proběhnou již tradičně na pódiu na Svárově. Zde vystoupí folklorní soubory ze Vsetína a Staré Lubovni. Hlavní hvězdou pátečního večera bude ve velkém sále domu kultury legendární Olympic. Večerní náladu na venkovním pódiu pak rozproudí Walda gang - pro mnohé jistě zajímavá rocková interpretace písniček Waldemara Matušky.

Na Valašském záření ve Vsetíně vystoupí i Dan Nekonečný

zlin.cz - Napsali o nás (14.9.2009 00:00)
VSETÍN - Ve Vsetíně pokračuje v sobotu druhým dnem kulturně společenská akce Valašské záření. Eva Liďáková z Domu kultury Vsetín agentuře Mediafax uvedla, že pro děti jsou připraveny kolotoče zdarma a svou show předvede i Dan Nekonečný.

Trmalova vila jako místo setkávání

FOIBOS - Z redakce (13.9.2009 00:00)

Centrum architektury ve strašnické Trmalově vile pravidelně pořádá koncerty, výstavy a rozmanité společenské akce. Umožňuje tak okolním obyvatelům i lidem ze vzdálenějších městských částí setkat se a prožít příjemné odpoledne či poklidný večer v interiéru vily nebo v půvabné, zrekonstruované zahradě.

Josef Gočár

FOIBOS - Z redakce (10.9.2009 00:00)
Před 64 lety zemřel jeden z nejslavnějších českých architektů 20. století.

Postavili si vilu, kterou obdivuje celý svět. Přístup k ní ale mají jen tunelem

bydleni.idnes.cz - Napsali o nás (6.9.2009 00:00)
Měli jen dvě možnosti: buď se rozloučit s přáním bydlet ve čtvrti, kde rodina žila už od roku 1906, nebo si koupit pozemek pár stovek metrů od rodného domu, ale bez možnosti přímého vstupu z ulice. Leda tunelem. Zvolili druhou variantu.

Fotogalerie z vernisáže ve Vsetíně

FOIBOS - Z redakce (4.9.2009 00:00)
Výstava o historii zlínské architektury, rodinném bydlení i osudech stavebníků a majitelů slavných vil je až do 14. září 2009 přístupná v malém sále vsetínského Domu kultury. Při příležitosti otevření výstavy se v úterý 25. srpna 2009 uskutečnil křest knihy Slavné vily Zlínského kraje.

Bauerova vila

FOIBOS - Z redakce (3.9.2009 00:00)
Vstupte! aneb Slavné vily s otevřenými dveřmi.
Navštivte kubistickou Bauerovu vilu...

Slavné vily Zlínského kraje nyní ve Vsetíně

Eva Stejskalová - www.mestovsetin.cz - Napsali o nás (1.9.2009 00:00)
Slavnostní vernisáží byla včera navečer v malém sále domu kultury zahájena výstava s názvem Slavné vily Zlínského kraje. Její součástí byl i křest stejnojmenné knihy, kterou připravil kolektiv odborníků pod vedením profesora Vladimíra Šlapety ve spolupráci s uměleckou agenturou Foibos. Výstava bude otevřena do poloviny září.
TOPlist SEO Rozcestník