SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Vila Františky Lipčíkové

Ludmila Říhovská, Mgr. Eva Šindlerová, FOIBOS - Z oboru (1.3.2011 00:00)
Zveme Vás k prohlídce vily Františky Lipčíkové. Půvabná kubistická stavba je dnes sídlem Knihovny města Olomouce. Dveře se otevírají, vstupte!

Architoulky Přemysla Veverky: Dvanácté

Přemysl Veverka - Architoulky (28.2.2011 00:00)
Mluvit o kráse Písku se mi poněkud příčí, neboť nechci vypouštět slova, jež by se půvabu tohoto města sotva dotýkala. Ale neubráním se konstatování, že Písek je obdařený jedinečnou, neopakovatelnou atmosférou, jakýmsi mysteriem. Jistě se o to přičinily i významné osobnosti, které v Písku žily. Příslušná webová stránka jich uvádí celou řadu, a to pěkně abecedně, ale jedno jméno v ní chybí – Josef Stříbrný.

Věže, sloupy, vikýře? Brrr. Žijeme v domech ze skla a betonu

sedmicka.cz - Napsali o nás (25.2.2011 00:00)
Moderní vily v Liberci dávají facku podnikatelskému baroku. Jejich majitelé i tvůrci upřednostňují funkčnost, strohý styl a vyhlídku.

Osm let dřiny se vyplatilo: Rodině se podařilo zachránit slavnou secesní vilu

bydleni.idnes.cz - Napsali o nás (24.2.2011 00:00)
Slavnou olomouckou vilu Primavesi získala Pavla Honzíková v restituci začátkem 90. let. Peníze od kupců spolu s manželem odmítli a rozhodli se secesní stavbu rekonstruovat. Po hektických letech dřiny a boje s památkáři z ní udělali opět architektonický skvost. Přesto se ale do ní stěhovat nebudou.

Slovenské vily v Praze

FOIBOS - Z redakce (22.2.2011 00:00)
Slovensko je nám ze všech "cizích zemí" nejbližší. Zveme Vás k procházce dějinami slovenské architektury. A ani to nebude daleko: Dům národnostních menšin, Praha 2, do 28. 2. 2011

Stavby Prahy 5 v Galerii Portheimka

FOIBOS - Z redakce (21.2.2011 00:00)
Srdečně vás zveme na výstavu o historii i současnosti Prahy 5. Možná objevíte něco podivuhodného tam, kde byste to nečekali, možná vás osobitá architektonická díla inspirují ve vašem vlastním bydlení... Těšíme se na vás! do 25. 2. 2011

Architoulky Přemysla Veverky: Jedenácté

Přemysl Veverka - Architoulky (21.2.2011 00:00)
Ovšemže k vilové čtvrti v Táboře půjdeme z náměstí Františka Křižíka ulicí Na Parkánech, po levé straně se otevře krásné údolí Lužice a na jejím druhém břehu spatříme domky městské části Čelkovice, a kolem někdejšího areálu hradu Kotnov na pravé straně Parkánů, jehož součástí býval pivovar, nyní hotel Dvořák, se dostaneme k Bechyňské bráně.

Půvaby pátého pražského obvodu

FOIBOS - Z redakce (20.2.2011 00:00)
Znáte slavné stavby svého města? Zastavte se s námi na okamžik a rozhlédněte se kolem. Pražské ulice jsou překrásné... Zveme Vás k prohlídce usedlosti s krásným jménem Hřebenka. Dveře se otevírají, vstupte!

Soutěž Moje slavná vila

FOIBOS - Z redakce (19.2.2011 00:00)
Míjíte na svých každodenních cestách krásné nebo zajímavé domy? Všímáte si osobitých staveb ve svém okolí? Možná, že nevznikly pod rukama světoznámých architektů, možná nezměnily dějiny bydlení. Jsou-li ale součástí "genia loci" vaší ulice, čtvrti, nebo města, zaslouží si, aby se o nich vědělo.

Půvaby pátého pražského obvodu

FOIBOS - Z redakce (17.2.2011 00:00)
Znáte slavné stavby svého města? Zastavte se s námi na okamžik a rozhlédněte se kolem. Pražské ulice jsou překrásné... Prohlédněte si Vilu Kinských s romantickým parkem. Dveře se otevírají, vstupte!
TOPlist SEO Rozcestník