SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Zprávy

Soutěž Moje slavná vila

FOIBOS - Z redakce (13.3.2011 00:00)
Míjíte na svých každodenních cestách krásné nebo zajímavé domy? Všímáte si osobitých staveb ve svém okolí? Možná, že nevznikly pod rukama světoznámých architektů, možná nezměnily dějiny bydlení. Jsou-li ale součástí "genia loci" vaší ulice, čtvrti, nebo města, zaslouží si, aby se o nich vědělo.

Pardubické vily konečně on-line

FOIBOS - Z redakce (9.3.2011 00:00)
Zveme Vás k cestě dějinami architektury Pardubického kraje. Známé i pozapomenuté vily, jejich dávné i současné fotografie, plány a kresby a v neposlední řadě příběhy jejich obyvatel a tvůrců. Cyklus článků o pardubických domech otevíráme vilou Františka Wiesnera, která od roku 1879 krášlí Chrudim.

Poslední kraj České republiky za okamžik on-line

FOIBOS - Z redakce (8.3.2011 00:00)
Jestlipak víte, kam jezdil na chalupu Max Švabinský? Kde si nechal postavit vilu František Wiesner, továrník, jehož otec byl ovčákem? Kde je prázdninový dům prvorepublikového ministra obrany Václava Klofáče? Ve středu na Slavných vilách zahájíme postupné zveřejňování domů posledního kraje, který nám schází k završení on-line galerie vilové architektury...

Architoulky Přemysla Veverky: Třinácté

Přemysl Veverka - Architoulky (7.3.2011 00:00)
Minulý týden jsme se prošli Pískem, odkud je do Bechyně malinko přes dvacet kilometrů. Podle pověsti Bechyni založila kněžna Libuše a zdejší území darovala příslušnici své družiny jménem Bohyně. A tak prý souvislost mezi Bohyní (nebo bohyní?) a Bechyní je zřejmá. V minulosti se dokonce na Bechyňsko kladl domnělý hrob kněžny Libuše. Nemusíme věřit všemu, ale jednomu věřme: Bechyně je líbezné město.

Slavné vily a rodinné bydlení v proměnách času

Radomíra Sedláková - www.stavebni-forum.cz - Napsali o nás (7.3.2011 00:00)
V knihkupectvích se prodává řada knih s názvem Slavné vily a Českem putuje stejnojmenný cyklus výstav. Pod pojmem „vila“ se skrývá ledacos, od velkých vícegeneračních sídel až po minimalistické rodinné domky. Pokud by se však někdo chtěl dozvědět, jaký je rozdíl mezi vilou a rodinným domem, neuspěje ani v knize, ani na výstavě a musí jen citem odhadnout, kdy použít ten a kdy onen název. Ze zmíněného knižního cyklu a výstavy se zdá, že rozdíl tkví ve velikosti a společenském postavení stavebníka. Může být…

Steinova vila

- Z oboru (6.3.2011 00:00)
Pražská vila, postavená v roce 1925 pro Hanuše Steina. Kromě autora projektu, Otto Gramse, se na stavbě podepsal i Eugen Rosenberg. Zastavte se s námi na okamžik a rozhlédněte se, zveme Vás k prohlídce slavné Steinovy vily. Dveře se otevírají, vstupte!

Výstavy roku: akty i obří sochy

David Kresta - Sedmicka.cz - Napsali o nás (5.3.2011 00:00)
Muzeum umění Olomouc odhalilo plán výstav pro letošní rok. Některé jsou exkluzivní.

Orlickoústecko: Nové výstavy

Orlický deník - Napsali o nás (4.3.2011 14:21)
Až do 3. dubna jste zváni na výstavu Slavné vily Pardubického kraje doplněnou o Lanškrounské vily. Městské muzeum Lanškroun.

Vila Eugena Poráka... monumentální a opuštěná

FOIBOS - Z oboru (2.3.2011 00:00)
Prvorepubliková vila továrníka Eugena Poráka byla v roce 1921 postavena v Loučovicích, tři kilometry pod Lipenskou přehradou. Je monumentálním dílem navrženým ve stylu Art Deco, inspirovaným barokními šlechtickými sídly. Vila před dvěma lety vyhořela.

Nejkrásnější vily jsou ve středních Čechách. Tvrdí to aspoň nová výstava.

ihned.cz - Napsali o nás (1.3.2011 09:30)
V uplynulých sto padesáti letech se ve středních Čechách zrodil neobyčejně početný a hodnotný soubor vilové architektury. Středočeské villegiatury nemají v jiných regionech České republiky rovnocenný protějšek. Do nových vil – „letohradů“ – v těchto letoviscích začali od šedesátých let devatenáctého století zajíždět zámožnější Pražané – „vilaři“.
TOPlist SEO Rozcestník