SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Hans Richter

FOIBOS - 10. 12. 00:00
Hans Richter

Před 41 lety zemřel v německých Drážďanech Hans Richter, architekt a stavitel.

Hans Richter se narodil 14. dubna 1882 v severočeském Království (dnes část města Šluknov v okrese Děčín), architekturu studoval v Drážďanech a po dokončení studií zde pokračoval v práci jako samostatný architekt s vlastní kanceláří.

Několik jeho realizovaných projektů nalezneme na severu Čech, pracoval například i pro teplickou radnici, pro kterou navrhoval rozšíření centra města. První vily postavil právě v severních Čechách, kde se narodil, k jeho ranným realizacím patří ústecká Hellerova vila, stavba s charakteristickou, osobitou tvářností, řazená spíše ještě k expresionismu, poznamenaná však již různými jinými vlivy. Hans Richter tehdy teprve hledal cestu k převratným myšlenkám funkcionalismu a „nové věcnosti“. O něco později se stal jejich průkopníkem, jedním z čelních drážďanských představitelů hnutí "nová věcnost" v Drážďanech, což se příliš nelíbilo nacistickému režimu.

Hans Richter zemřel v německých Drážďanech, 10. prosince roku 1971.

Hellerova vila

Roosveltova čp. 1815, Ústí nad Labem
Dvoupodlažní vila ústeckého obchodníka Hellera stojí na vyvýšeném místě v příkré stráni. Podrobněji...

Eltisova vila

T. G. Masaryka čp. 2180, Varnsdorf
Třípodlažní vila zaujímá parcelu na rohu ulic a svou mohutností a zejména architektonickým pojetím tvoří dominantu vilové čtvrti. Podrobněji...

Palmeho vila

Krásná Lípa čp. 40
Jde patrně o největší funkcionalistickou vilu v České republice. Pestrá prostorová skladba jednotlivých částí domu vyvedená v pěti výškových úrovních dává stavbě, i přes její monumentálnost, překvapivou vzdušnost. Podrobněji...

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník