SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Jan Werich

FOIBOS - 6. 2. 12:39
Jan Werich

Před 103 lety se narodil Jan Werich.

Jan Werich, jeden z nejslavnějších českých herců, se narodil 6. února roku 1905 v Praze. Významně ovlivnil českou kulturní scénu 20. století, nejen jako filmový a divadelní herec, ale také jako spisovatel, scénárista, dramatik a především jako silná osobnost meziválečné avantgardy.

Jan Werich zemřel 31. října 1980 v Praze.

Werichova vila aneb jednání ještě nejsou u konce

Werichova vila na pražské Kampě patří mezi stavby s neobvyklou a skutečně slavnou historií. Nyní se rozhoduje o její budoucnosti.

Půvabná vila v historické části Prahy byla domovem několika velkých osobností české kultury. Dlouhou dobu zde bydlel Jan Werich, jehož jméno je dodnes první zmínkou, kterou ve spojitosti s domem zaslechnete. Méně známým příběhem je pobyt Jiřího Voskovce. Žil tu také básník Vladimír Holan.

Nadace Jana a Medy Mládkových přišla s projektem kulturního centra, které by Werichovu vilu zpřístupnilo veřejnosti. Po dlouhých jednáních mezi Medou Mládkovou a radnicí Městské části Praha 1 stále není jasné, komu bude dům pronajat

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník