SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné vily opět do měst a obcí

FOIBOS - 26. 1. 00:00
Slavné vily opět do měst a obcí

Nestihli jste se podívat do Národní technické knihovny na výstavu o rodinném bydlení? Slavné vily Čech, Moravy a Slezska se v Praze poprvé „setkaly“ pod jednou střechou a nyní se vracejí zpět do „svých“ krajů. Buďte u toho!

Souborná výstava v Národní technické knihovně byla monumentálním dílem a vyvrcholením několikaleté práce krajských autorských týmů. Ještě nikdy se nepovedlo tak přehledně a podrobně zpracovat příběh naší vilové architektury. „Slavné vily“ vyprávějí příběhy domů známých i neprávem opomíjených, nezapomínají ani na osudy jejich tvůrců a obyvatel. Nyní se velká expozice opět dělí na části podle krajů a vydává se na cestu republikou. Slavné vily svého kraje si tak můžete prohlédnout na výstavě a nebo koupit jako knihu. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost, jste srdečně zváni na cesty za historií i nejaktuálnější současností rodinného bydlení.

Možná se ujistíte v tom, že naše architektura umí nabídnout mnohem víc než jen hrady a zámky. Možná objevíte něco podivuhodného tam, kde byste to nečekali, možná vás osobitá architektonická díla inspirují ve vašem vlastním bydlení... Těšíme se na vás!

Slavné vily Karlovarského kraje jsou právě k vidění na zámku v Sokolově, výstava je otevřena do 14. února 2011. Slavné vily Středočeského kraje se na vás od 24. února 2011 těší ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník