- Nacházíte se: Úvodní strana
- Zprávy
- Z redakce
- Pokřtili jsme Slavné stavby Prahy 7
Pokřtili jsme Slavné stavby Prahy 7
Včera jsme v Národním technickém muzeu poprvé představili další knihu z edice slavných pražských staveb. Přijměte pozvání k procházce městem: Holešovice, Letná, Bubny i část Bubenče a Troji Vám odhalí své půvaby a zajímavosti.
Křtu se zúčastnil místostarosta obce Praha 7, pan Daniel Štěpán, generální ředitel Národního technického muzea, Karel Ksandr, editor knihy Petr Krajči, členové autorského týmu, sponzoři a partneři projektu.
Fotogalerie z Národního technického muzea
O knize
Pod editorských vedením Petra Krajčiho máme možnost poznat krásy minulé i současné architektury na tomto území Prahy. Čtvrti Holešovice, Letná, Bubny i část Bubenče a Troji skrývají významné architektonické skvosty jako je nově zrekonstruované Národní technické muzeum, Hlávkův most, Průmyslový palác, Rudolfova štola či galerie moderního umění DOX a M Factory. Texty opět provází bohatá obrazová dokumentace a v závěru knihy jsou zařazeny mapy pro snadnější orientaci při procházkách na Praze 7.
Do 23. 12. jsou v Trmalově vile (Vilová 11, Praha 10 – Strašnice) v prodeji všechny knihy nakladatelství Foibos s předvánoční slevou 100 Kč!
Soutěže
Právě jsme soutěž Moje slavná vila ukončili a vylosovali výherce. Přesto Vám nabízíme možnost nesoutěžně se podělit o zajímavé fotografie z procházek a výletů!
Míjíte na svých každodenních cestách krásné nebo zajímavé domy? Všímáte si osobitých staveb ve svém okolí? Možná, že nevznikly pod rukama světoznámých architektů, možná nezměnily dějiny bydlení. Jsou-li ale součástí "genia loci" vaší ulice, čtvrti, nebo města, zaslouží si, aby se o nich vědělo.
Nové diskuse
- Vila Gustava Deutsche
- Vila Olomouc, Na Vozovce 5
- Zajímavosti
- vila ve Velkém Oseku
- VILA SPIRO Větřní
- Pomoc pri hledani mista, kde stoji vila
- Pomoc pri hledani mista, kde stoji vila
- Kde zjistím historii vily?
- Vila Josefa Bartoně
- vily v Bohumíně
- Suchardova vila v Nové Pace
- Vila v Kloboukách u Brna
- Mužík vs. socialistická architektura
- Vila F.Grohmanna
- Ludersdorfova vila