SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné jihočeské vily na výstavě v Plané nad Lužnicí

Týden.cz - 29. 7. 00:00
Slavné jihočeské vily na výstavě v Plané nad Lužnicí

Výstava fotografií slavných jihočeských vil je přístupná v obřadní síni městského úřadu v Plané nad Lužnicí. Návštěvníci si mohou prohlédnout expozici 50 nejzajímavějších staveb tohoto typu v jižních Čechách. ČTK to sdělil František Doubek z kulturního odboru městského úřadu v Plané nad Lužnicí.

Až do konce srpna se tak zájemci mohou podívat například na fotografii vily režiséra Karla Lamače, který si ji nechal postavit právě v Plané nad Lužnicí ve třicátých letech minulého století. Letní sídlo známého umělce pak v roce 1954 vyhořelo. "Nyní si ho mohou lidé připomenout už pouze na fotografiích," uvedl Doubek.

Kromě této budovy výstava nabídne snímky slavné vily prezidenta Edvarda Beneše v Sezimově Ústí, továrníka Hardtmutha v Českých Budějovicích nebo sochaře Františka Bílka v Chýnově. Výstava se pokusí zmapovat na fotografiích stavby od jejich vzniku až do současnosti.

"Neexistují žádné limity pro architektonický sloh vil. Skutečně bychom rádi lidem nabídli 50 nejzajímavějších staveb, které se kdy v jižních Čechách objevily," dodal Doubek. Na podzim by se měla expozice přesunout do Bechyně.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník