SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

V prostějovském zámku se otevřelo informační centrum a galerie

www.ceskenoviny.cz - 10. 6. 00:00
V prostějovském zámku se otevřelo informační centrum a galerie

Prostějov - Nové Regionální informační centrum a rekonstruované výstavní prostory se dnes dopoledne poprvé otevřely veřejnosti ve východní části prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí. Informační centrum by mělo v Prostějově sloužit turistům, rekonstruované prostory chce radnice využívat pro pořádání výstav a dalších společenských akcí. Opravené východní křídlo je první fází celkové rekonstrukce zchátralé renesanční budovy.

Investice do její opravy přišla na zhruba 20 milionů korun. "Stavba stála 14 milionů korun, z toho sedm milionů byla dotace," řekla ČTK mluvčí města Jana Gáborová. Dalších bezmála šest milionů korun stálo pořízení kanalizace.

V rekonstrukci zámecké budovy s využitím evropských peněz chce město pokračovat i do budoucna. Podle odhadů radnice by oprava celého zámku měla přijít na 100 milionů korun.

První expozicí, kterou si obyvatelé a návštěvníci Prostějova mohou v rekonstruované části zámku prohlédnout, je výstava Slavné stavby Prostějova. Expozici věnovanou architektonickým skvostům města a jejich autorům budou moci navštívit až do poloviny září.

Zanedbaná zámecká budova, která stojí v bezprostřední blízkosti centrálního náměstí T. G. Masaryka a v minulosti v ní sídlil například archiv, centrum města dlouhodobě hyzdila. Po dokončení rekonstrukce by měla sloužit jak kulturním, tak komerčním účelům. Hovoří se například o divadelním sále nebo dílnách historických řemesel, ale také o kancelářích, vinárně či restauraci.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník