SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Slavné vily na vlnách Českého Rozhlasu 7. díl

FOIBOS - 8. 11. 08:33
Slavné vily na vlnách Českého Rozhlasu 7. díl

V úterý 13. listopadu v 16,00 bude Český rozhlas 3 Vltava vysílat sedmý díl z dokumentárního cyklu Václava Žmolíka o Slavných vilách.

Půlhodinový dokument posluchačům nabídne jako pokaždé pohled odborníka na několik nejvýznačnějších vilových objektů z daného období a také setkání se současnými obyvateli těchto domů.

Podtitul sedmého dílu zní Funkcionalismus v Praze, a tak tentokrát zájemce o architekturu, ale i historii čeká rozhlasová procházka po vilách, které byly v hlavním městě postaveny ve 20. a 30. letech minulého století ve funkcionalistickém stylu. Těšit se mohou na návštěvu vil Janákovy a Paličkovy na Babě anebo vily Lídy Baarové na Hanspaulce. Chybět nemůže ani prohlídka světoznámé Müllerovy vily, kterou projektoval Adolf Loos.

Na otázky reportéra Václava Žmolíka bude tentokrát odpovídat a vily i osudy jejich majitelů přiblíží historik architektury Zdeněk Lukeš.

Reprízu sedmého pořadu o vilách a lidech, po jeho úterní premiéře v 16 hodin 30. října, je možné si poslechnout z neděle na pondělí 19. listopadu pětatřicet minut po půlnoci opět na stanici Český rozhlas 3 Vltava.

Pořady jsou připravovány ve spolupráci s nakladatelskou edicí Slavné vily, vydávanou uměleckou agenturou Foibos. Vedle slavných brněnských vil budou představeny slavné vily Olomouckého kraje a postupně také vily všech dalších krajů ČR.

Názory ke článku

12.11. 08:50Nový

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen zaregistrovaným uživatelům. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník