SlavneVily.czSlavneVily.cz

Slavné vily.cz - Slavné vily Čech, Moravy a Slezska

Skočit na obsah

Výstava a publikace Slavné stavby Prostějova

FOIBOS - 10. 6. 00:00
Výstava a publikace  Slavné stavby Prostějova

Téměř ve stejný den - ale o tři léta později - se v Olomouckém kraji konala další malá slavnost otevírající nový projekt...

Před třemi lety, 13. června 2007 se v Olomouci, v Muzeu umění, uskutečnila slavnostní vernisáž a křest Slavných vil Olomouckého kraje. Otevřela se tím práce na projektu a edici Slavné vily Čech, Moravy a Slezska a toto byl první realizovaný "krajský" projekt. Ten pokračoval tak, že nyní obsáhl všechny kraje Čech, Moravy a Slezska.

Nyní, ve stejném Olomouckém kraji, tentokrát v překrásném Prostějově vstoupilo 8. června do života první realizované dílo projektu Slavné stavby měst ČR.

Výstava Slavné stavby Prostějova, uskutečněná v nově rekonstruované části zámku byla otevřena za účasti nově zvoleného poslance Parlamentu ČR Mudr. Pavla Holíka, starosty Prostějova ing. Jana Tesaře, místostarostů Miroslava Pišťáka a ing. Pavla Drmoly, zastupitelů města a kraje, autorů publikace a výstavy a mnoha dalších.

Při slavnostní vernisáži byla pokřtěna také publikace Slavné stavby Prostějova, přibližující na 232 stranách slovem a bohatým obrazem 60 významných prostějovských staveb, jejich autory, stavebníky, nájemníky, příběhy a osudy lidí, domů, města.

Výstava je přístupná ve výstavní síni zámku v Prostějově od 9. června do 16. září 2010, ve všední dny od 9 do 17 hodin, v sobotu a v neděli od 9 do 12 hodin.

Názory ke článku

Ke článku nebyly zatím napsány žádné názory. Můžete být první!

Prosím všechny čtenáře, aby v příspěvcích nepoužívali sprostá slova či napadající a jakékoliv osočovací výrazy. Děkuji mnohokrát. Vaše SlavneVily.

Nový příspěvek do diskuse(nechte pole nevyplněné) tři plus tři? (číslo)

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník